Robotyka - Science and innovation Center

Robotyka

W obecnych czasach dostępnych jest wiele kursów oraz robotów edukacyjnych, jednak rzadko one pozwalają na budowanie wysokiej motywacji. Nasze rozwiązania edukacyjne uwzględniają psychologiczne aspekty procesu edukacji i pozwalają na czerpanie niezwykłej radości z budowania własnych projektów. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego kursanta, a także na pokazywania możliwość zamiast sztywnej ścieżki kształcenia. Pracujemy przy tym na systemach Arduino, dających obecnie największe możliwości dalszego rozwoju.

Dlaczego właśnie Arduino?

Środowisko Arduino zostało pierwotnie stworzone dla artystów a następnie zaadaptowane do celów edukacyjnych. Dzięki uwzględnieniu potrzeb użytkownika na etapie projektowania możliwy jest szybki start i osiąganie pierwszych sukcesów już w pierwszych godzinach nauki. W przypadku Arduino liczy się praktyka i czerpanie radości z budowania urządzeń i ich programowania. Wraz ze wzrostem wiedzy projekty mogą być coraz bardziej skomplikowane, jednak te wykonane na samym początku drogi już pozwalają cieszyć się rozwojem umiejętności inżynierskich.

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu własnych projektów z użyciem platformy Arduino jak i wspieraniu uczniów oraz studentów przy ich pracach. Na podstawie naszego doświadczenia zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy na zajęciach kilka własnych płytek PCB (shield) do budowy robota. Członkowie zespołu na podstawie swoich doświadczeń podczas prowadzenia zajęć stworzyli ponad 50 instrukcji, które są używane podczas naszych zajęć i pozwalają zaspokoić różnorodne potrzeby uczestników.